iTaxi

Jesteś tutaj

Cel: 

Pozyskanie jak największej liczby pasażerów „tu i teraz” oraz pozyskanie instalacji aplikacji w ciągu 7 miesięcy

Rezultaty: 
710
%
ROI
391
%
WZROST LICZBY POŁĄCZEŃ

Realizacja:

iTaxi - case study

iTaxi - case study

iTaxi - case study

iTaxi - case study

  • 54 dedykowane strategie na każde miasto
  • Współczynnik konwersji z reklam Click to Call 42,67%
  • Współczynnik instalacji aplikacji na poziomie 12%
Opis: 

Efektywność i ROI osiągnięte w kompleksowej kampanii mobilnej dla iTaxi zostały nagrodzone 2 statuetkami przez jurorów „Golden Arrow” (czerwiec 2017) w kategoriach „SEM” oraz „Marketing mobilny” oraz przez jurorów Google Premier Partner Awards (nominacja) i European Search Awards (nominacja).

Na czym polegała kampania? Osoby chcące zamówić taksówkę często wykazują tę intencję, korzystając z Google na smartfonach. Właśnie takich pasażerów poszukuje iTaxi. Aby skutecznie do nich dotrzeć, stworzyliśmy wielowymiarową strategię kampanii Google AdWords Click to Call. Kluczem do sukcesu była przede wszystkim rozbudowana, granularna struktura konta AdWords z indywidualną strategią dla każdego z 54 miast. Wzięliśmy pod uwagę m.in. historyczne raporty obłożenia taksówek i dostępności kierowców, harmonogram eventów masowych, specyfikę dzielnic, osobne strategie bidowania w DoubleClick Search. Równie ważna była komunikacja z zespołem marketerów iTaxi oraz call center – dzięki temu możliwa była optymalizacja real-time i szybka reakcja na np. problemy z dostępnością kierowców, utrudnienia komunikacyjne, załamania pogody itd.

Uzupełnieniem kompleksowej strategii na urządzenia mobilne były kampanie promujące instalację aplikacji. Dzięki nim podnosiliśmy potencjały w najistotniejszych miastach oraz zbudowaliśmy grupę lojalnych klientów.

KONTAKT

Cube Group S.A., ul. Puławska 99A, 02-595 Warszawa
Sąd Rejonowy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS 0000306712,
NIP 661-225-95-31, Kapitał zakładowy 809 952,90zł

Skontaktuj się z nami

*pole obowiązkowe

Wyrażam zgodę na:
przetwarzanie danych przez Cube Group S.A. w związku z zapytaniemZobacz
otrzymywanie od Cube Group S.A. informacji na maila w związku z zapytaniem Zobacz
marketing Zobacz
informacje handlowe na maila: m.in. nowości produktowe, warsztaty, konferencji i wszelkie inicjatywy organizacyjne Zobacz
informacje handlowe na telefon: m.in. nowości produktowe, warsztaty, konferencje i wszelkie inicjatywy organizacyjne Zobacz
Informacje dot. ochrony danych osobowych. Zobacz