Home > Usługi > Konsulting Strategiczny

Strategia marketingowa w Cube Group to więcej niż rozbudowany dokument, z którym nie będziesz wiedział co zrobić i prawdopodobnie schowasz go na dno szuflady nigdy nie wdrażając. Konsulting strategiczny to proces współpracy na partnerskich warunkach. Celem jest rozwój Twojego biznesu – nie tylko w kanałach digital.

Celem strategii jest zmniejszenie ryzyka i zbliżenie Cię do celu jaki chcesz osiągnąć.
Info

Wszystkie budowane przez nas strategie marketingowe mają 5 podstawowych hacków, które po prostu działają.

Wylewamy kubeł zimnej wody, czyli zaczynamy od zbudowania samoświadomości – przedstawiamy Ci analizę jak widzą Cię Twoi Klienci i czy odpowiadasz na ich potrzeby.

Proces często bolesny, ale potrzebny!

Uzupełniamy
framework strategiczny


Framework strategiczny to nie żadna magia – to rozpisanie w punktach ciężkiej pracy do wykonania, żeby osiągnąć Twój cel. Framework pozwala nam zadbać o Twój biznes: skraca czas planowania i zakłada konkretne zadania i cele. Nasz framework to zmodyfikowana wersja tzw. pirackiego frameworku strategicznego – AAARRR. To również skuteczna strategia reklamowa.


Dzięki AAARRR opracujemy plan działania obejmujący takie obszary jak: analityka, technologia i wykorzystanie danych, media, oferta produktowa i komunikacja. Zaprojektujemy kim jest Twoja buyer persona, ścieżkę zakupową klienta i model lejka sprzedażowego. Określimy KPI na każdym etapie procesu zakupowego, wskażemy rekomendowane kanały i taktyki dotarcia.

Analityka

Analityka

Fundament efektywnych działań marketingowych – wdrożenie techologii i zbieranie danych

Retencja

Retencja

Działania nakierowane
na wzrost powracalności
użytkowników

Aktywacja

Aktywacja

Działania nakierowane
na wzrost zaangażowania
i konwersji

Przychody

Przychody

Optymalizacja
pod kątem
przychodów

Akwizycja

Działania ukierunkowane
na pozyskanie nowych
użytkowników

Na niej zasadza się cała koncepcja tworzenia treści – zarówno w witrynie, social mediach, w zewnętrznych portalach, a także na stronach wspierających kampanię! Decydując się na strategię cotentową dostajesz pełną analizę: O czym warto mówić? Jak komunikować? Gdzie publikować? Kiedy publikować? Jakie treści? Strategia contentowa może wspierać działania SEO. Wskażemy w niej tematy warte poruszenia pod kątem potencjału fraz kluczowych. Będą to tematy często wyszukiwanie, ale nisko konkurencyjne – żeby Twoja strona szybko trafiła na topowe miejsca wyników wyszukiwania. Dajemy copywriterowi szczegółowe wytyczne do napisania i zoptymalizowania tekstu pod SEO. Planujemy linkowanie wewnętrzne. 

Jakie to kanały?

Baza Własna

Baza Własna

Ruch Organiczny

Ruch Organiczny

Siła Brandu

Siła Brandu

Kampanie płatne są bardzo ważne, bo napędzają sprzedaż i dostarczają danych, ale musisz strategicznie dążyć do uniezależnienia się od zmiennych budżetów na marketing
i my Ci w tym pomożemy!

Następnie zapisujemy ścieżki użytkowników za pomocą lejków sprzedażowych.

Następnie zapisujemy ścieżki użytkowników za pomocą lejków sprzedażowych.

Najważniejsze są dwa procesy: automatyzacja i wykorzystanie evergreen (z ang. wiecznie zielony) content. Przy tworzeniu lejków zakupowych chodzi o przygotowanie jak największej liczby komunikatów dopasowanych do różnych grup docelowych, kontekstów, etapów lejku czy mediów. To jest najbardziej pracochłonny proces. Dobrze stworzone scenariusze i wykorzystanie automatyzacji (narzędzia MA, systemy emisyjne) będą na Ciebie pracować przez lata! Ustawiamy je w rotacji i…

… testujemy!

Optymalizujemy najważniejsze dla nas wskaźniki. Dzięki dobrze ustawionej analityce i multiwariacyjnym scenariuszom przez cały czas trwania kampanii uzupełniasz wiedzę na temat swoich Klientów. Rośnie Twoja samoświadomość. Dlatego uważnie przyglądamy się nowym trendom, stawiamy hipotezy i znajdujemy czas na testy. Ważna jest też strategia komunikacji marki, którą z Tobą budujemy.

Co oferujemy?

Budowę strategicznych kanałów własnych marek

Budowę strategicznych kanałów własnych marek

Strategie wdrożenia omnichannel

Strategie wdrożenia omnichannel

Strategie budowy lejków zakupowych

Strategie budowy lejków zakupowych

Strategie sprzedaży e-commerce

Strategie sprzedaży e-commerce

Strategie leadowe dla B2B

Strategie leadowe dla B2B

Case Studies

Jako agencja digital marketingowa planujemy strategie z perspektywy praktyków. Wiemy, jak naprawdę zachowują się konsumenci w sieci, a nie tylko co deklarują w badaniach rynkowych. Przetestowaliśmy zróżnicowane taktyki marketingowe na realnych kampaniach. Wybierając nasze doradztwo marketingowe dostajesz faktyczną szansę wzrostu biznesu. Strategia marketingowa firmy powinna być skuteczna – zaufaj profesjonalistom!

case studies

Tyle w teorii, zobacz nasze case studies!