Skip links
Strona główna » Konsulting Strategiczny

Strategia marketingowa w Cube Group to więcej niż rozbudowany dokument, z którym nie będziesz wiedział co zrobić i prawdopodobnie schowasz go na dno szuflady nigdy nie wdrażając. Konsulting strategiczny to proces współpracy na partnerskich warunkach. Celem jest rozwój Twojego biznesu – nie tylko w kanałach digital.

Wszystkie budowane przez nas strategie marketingowe mają 5 podstawowych hacków,
które po prostu działają.

Wylewamy kubeł zimnej wody, czyli zaczynamy od zbudowania samoświadomości – przedstawiamy Ci analizę jak widzą Cię Twoi Klienci i czy odpowiadasz na ich potrzeby.

Proces często bolesny, ale potrzebny!

Uzupełniamy
framework strategiczny

Framework strategiczny to nie żadna magia – to rozpisanie w punktach ciężkiej pracy do wykonania, żeby osiągnąć Twój cel. Framework pozwala nam zadbać o Twój biznes: skraca czas planowania i zakłada konkretne zadania i cele. Nasz framework to zmodyfikowana wersja tzw. pirackiego frameworku strategicznego – AAARRR. To również skuteczna strategia reklamowa.

Dzięki AAARRR opracujemy plan działania obejmujący takie obszary jak: analityka, technologia i wykorzystanie danych, media, oferta produktowa i komunikacja. Zaprojektujemy kim jest Twoja buyer persona, ścieżkę zakupową klienta i model lejka sprzedażowego. Określimy KPI na każdym etapie procesu zakupowego, wskażemy rekomendowane kanały i taktyki dotarcia.

Analityka

Analityka

Fundament efektywnych działań marketingowych – wdrożenie techologii i zbieranie danych

Retencja

Retencja

Działania nakierowane
na wzrost powracalności
użytkowników

Aktywacja

Aktywacja

Działania nakierowane
na wzrost zaangażowania
i konwersji

Przychody

Przychody

Optymalizacja
pod kątem
przychodów

Akwizycja

Działania ukierunkowane
na pozyskanie nowych
użytkowników

Dbamy o zdrowy media mix. Jakie są najskuteczniejsze kanały marketingowe? Myślisz Google CPC? Naszym celem jest wspieranie budowy Twoich strategicznych kanałów i strategii komunikacji, które będą dostarczały Ci dochody niezależnie od tego, czy masz aktualnie budżet na promocję, czy nie.

Jakie to kanały?

Baza Własna

Baza Własna

Ruch Organiczny

Ruch Organiczny

Siła Brandu

Siła Brandu

Kampanie płatne są bardzo ważne, bo napędzają sprzedaż i dostarczają danych, ale musisz strategicznie dążyć do uniezależnienia się od zmiennych budżetów na marketing
i my Ci w tym pomożemy!

Następnie zapisujemy ścieżki użytkowników za pomocą lejków sprzedażowych.

Najważniejsze są dwa procesy: automatyzacja i wykorzystanie evergreen (z ang. wiecznie zielony) content. Przy tworzeniu lejków zakupowych chodzi o przygotowanie jak największej liczby komunikatów dopasowanych do różnych grup docelowych, kontekstów, etapów lejku czy mediów. To jest najbardziej pracochłonny proces. Dobrze stworzone scenariusze i wykorzystanie automatyzacji (narzędzia MA, systemy emisyjne) będą na Ciebie pracować przez lata! Ustawiamy je w rotacji i…

… testujemy!

Optymalizujemy najważniejsze dla nas wskaźniki. Dzięki dobrze ustawionej analityce i multiwariacyjnym scenariuszom przez cały czas trwania kampanii uzupełniasz wiedzę na temat swoich Klientów. Rośnie Twoja samoświadomość. Dlatego uważnie przyglądamy się nowym trendom, stawiamy hipotezy i znajdujemy czas na testy. Ważna jest też strategia komunikacji marki, którą z Tobą budujemy.

Co oferujemy?

Budowę strategicznych kanałów własnych marek

Budowę strategicznych kanałów własnych marek

Strategie wdrożenia omnichannel

Strategie wdrożenia omnichannel

Strategie budowy lejków zakupowych

Strategie budowy lejków zakupowych

Strategie sprzedaży e-commerce

Strategie sprzedaży e-commerce

Strategie leadowe dla B2B

Strategie leadowe dla B2B

Jako agencja digital marketingowa planujemy strategie z perspektywy praktyków. Wiemy, jak naprawdę zachowują się konsumenci w sieci, a nie tylko co deklarują w badaniach rynkowych. Przetestowaliśmy zróżnicowane taktyki marketingowe na realnych kampaniach. Wybierając nasze doradztwo marketingowe dostajesz faktyczną szansę wzrostu biznesu. Strategia marketingowa firmy powinna być skuteczna – zaufaj profesjonalistom!

case studies

Tyle w teorii, zobacz nasze case studies!