Home > Słownik > AdBlock

AdBlock

AdBlock to popularna wtyczka dla przeglądarek internetowych. Umożliwia ona blokowanie reklam, które pojawiają się na poszczególnych stronach WWW i serwisach takich jak np. YouTube. Wśród blokowanych elementów znajdują się banery, wyskakujące okna (pop-upy) czy reklamy, które pojawiają się chociażby przed lub w trakcie włączonego filmu. Jak wyłączyć AdBlock, jak go włączyć i co to właściwie jest? Sprawdź!

Co to jest AdBlock?

AdBlock utworzony został już w 2002 roku, aby ograniczyć widoczność uciążliwych i powtarzających się reklam i tym samym sprawić, by korzystanie z Internetu było szybsze, sprawniejsze i mniej irytujące. Co to właściwie jest AdBlock? Jego działanie polega na uniemożliwieniu przeglądarce pobrania treści reklamowych, co korzystnie wpływa na odbiór treści, ale również na szybkość ładowania się strony.

Jak włączyć AdBlock?

Wtyczka działa automatycznie i wymaga jedynie instalacji. Trzeba wpisać „AdBlock” w używanej wyszukiwarce, a następnie pobrać go ze sklepu z rozszerzeniami. Dodatek jest darmowy.

AdBlock – jak wyłączyć?

Zastanawiasz się, jak usunąć AdBlock? Wystarczy kliknąć ikonę AdBlock znajdującą się na pasku lub wyszukać odpowiednią opcję w menu przeglądarki. Dzięki temu wtyczka przestanie działać.