Home > Słownik > AI

AI

AI, czyli sztuczna inteligencja (artificial intelligence), to zaawansowane systemy, urządzenia i maszyny naśladujące ludzką inteligencję. Ich funkcjonowanie polega na wykonywaniu różnych zadań i czynności, zastępując tym samym czynnik ludzki. Sprawdź, jak działa AI i co dokładnie oznacza to pojęcie.

AI – co to jest?

Dzięki możliwemu gromadzeniu i przetwarzaniu nowych informacji AI może usprawniać działanie systemów komputerowych i aplikacji mobilnych. Wśród różnych form AI znajdują się m.in. chatboty klasyfikujące problemy i potrzeby klientów, udzielając możliwie najtrafniejszych odpowiedzi. Sztuczna inteligencja to też inteligentni asystenci – narzędzia analizujące problematyczne dane pochodzące z wielu różnych zbiorów tekstowych w celu udoskonalenia procesów planowania. Ai to wreszcie silniki rekomendacji, dostarczające automatyczne polecenia na podstawie analizy nawyków użytkowników.

AI – co to znaczy i jak działa?

AI, czyli artificial inteligence (sztuczna inteligencja) umożliwia precyzyjne i dogłębne analizowanie wyborów i zainteresowań klientów. Na tej podstawie pozwala na sprawne prowadzenie z nimi komunikacji online. Sztuczna inteligencja coraz szerzej używana jest to tworzenia systemów analizy danych prowadzonych dla firm i przedsiębiorstw w celu rozpoznawania potrzeb rynku, najchętniej wybieranych produktów czy danych dotyczących konkurencji.