Home > Słownik > Algorytm Google

Algorytm Google

Algorytm Google

Algorytm Google to zbiór reguł uwzględniających specyficzne kryteria, które decydują o osiągnięciu zamierzonego efektu, czyli wyświetleniu wartościowych i istotnych dla użytkowników stron. Sprawdź, czym są algorytmy Google i na czym polegają.

Co to jest algorytm Google?

Czym jest algorytm Google? To pewnego rodzaju wewnętrzny program, który na dane zapytanie odpowiada znalezieniem skończonej liczby trafionych odpowiedzi w postaci wyświetlenia konkretnych propozycji. Ma na celu wyszukanie w oparciu o dane zasady i reguły najbardziej trafnych wyników na konkretne zapytanie wpisane w wyszukiwarce.

Co wpływa na działanie algorytmu Google?

Na kolejność wyświetlanych wyników ma wpływ historia wcześniejszych wyszukiwań i informacje o konkretnych zainteresowaniach danego użytkownika, ustalonych na podstawie odwiedzanych przez niego stron i klikania w poszczególne linki. Algorytm opiera się zatem na pewnego rodzaju personalizacji i indywidualnych dopasowaniach do danego użytkownika. Przy wpisaniu tej samej frazy wyświetlą się inne wyniki w przypadku osoby zalogowanej na konto Google i użytkownika korzystającego z wyszukiwarki jako osoba niezalogowana. Czynników wpływających na działanie algorytmu jest o wiele więcej, jednak Google podaje do publicznej wiadomości jedynie te absolutnie kluczowe.