Home > Słownik > Anchor text

Anchor text

Co to jest anchor text?

Samo pojęcie anchor określa się także jako: text anchor, kotwica i treść linka. W praktyce jest to więc treść będąca jednocześnie linkiem, która pojawia się na danej stronie internetowej i oznaczona jest zazwyczaj innym kolorem lub podkreśleniem. Po umieszczeniu na niej kursora pojawia się niewielka informacja, która pokazuje, gdzie przeniesiony zostanie użytkownik po kliknięciu wyróżnionej treści.

Anchor text co to za składnik kodu HTML?

Anchor (inaczej kotwica) jest tekstem znajdującym się pomiędzy otwierającym i zamykającym znacznikiem HTML tagu. Zostaje umieszczony w kodzie strony pomiędzy znakami oraz . Dana treść zazwyczaj jest frazą odpowiadającą tematyce strony, do której stanowi odniesienie. Może to być również nazwa firmy lub dowolny ciąg znaków.

Anchor text – przykład

Anchory są jednymi z najważniejszych czynników branych pod uwagę, analizowanych i ocenianych jakościowo przez algorytmy wyszukiwania. Aby kotwice były skuteczne i przydatne, powinny wyglądać naturalnie i współgrać z treścią oraz tematyką zawartą na danej stronie. Wyróżnić można różne rodzaje anchorów. Są to kotwice brandowe z nazwą firmy, URL pokazujące cały link, Exact Match zbudowane z pozycjonowanej frazy oraz Zero Match, które namawiają do wykonania konkretnej czynności, np. „więcej znajdziesz tu.

Exact-match anchor

Exact-match anchor to rodzaj anchora, w którym zawarta jest fraza kluczowa pozycjonowanej strony. Fraza kluczowa użyta jako treść linku wskazuje wyszukiwarkom, że jest ona ważna w treści tej konkretnej podstrony.