Home > Słownik > Blog

Blog

Co to jest blog?

Zastanawiasz się, co to jest blog? To rodzaj strony internetowej, która jest bazą chronologicznie uporządkowanych wpisów o konkretnej tematyce, zamieszczanych z określoną regularnością.

Co to jest blog z perspektywy użytkownika i twórcy?

Jest to miejsce, w którym czytelnik może zapoznać się z treściami o różnym charakterze: humorystycznymi, edukacyjnymi, merytorycznymi lub branżowymi. Blog może realizować wiele celów, ale głównym założeniem jego twórcy jest pozyskanie lojalnej, powracającej grupy odbiorców, która śledzi nowe wpisy i wchodzi w interakcję z twórcą.

Przykład bloga

Jak założyć blog?

Na początku należy wybrać platformę działania, a później określić formę bloga. Dostępne opcje to: fotoblog (ze zdjęciami), wideoblog (z wideo), linkblog (z linkami do innych miejsc) lub blog tekstowy. Następnie konieczne jest przygotowanie strony, aby była nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Jak wygląda blog? Nie ma jednego dobrego szablonu, więc wszystko zależy od preferencji twórcy.

Jak napisać blog?

Jak napisać blog, aby mieć pewność, że będzie on atrakcyjny dla czytelników? Twórca ma pełną dowolność w publikowaniu materiałów. Ważne, aby tekst był urozmaicony wieloma formami przekazu, np. zdjęciami lub infografikami. Warto też dbać o to, aby zamieszczane treści angażowały odbiorcę.