Home > Słownik > Domain Rating

Domain Rating

Co to jest domain rating?

Domain Rating (DR) to wskaźnik opracowany przez narzędzie Ahrefs, który mierzy siłę profilu linków zwrotnych (backlinków) danej strony internetowej. Wskaźnik ten określa, jak silne są linki prowadzące do danej domeny, a tym samym pozwala ocenić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Domain Rating opiera się na analizie linków i ich jakości, a jego wartość wyrażana jest w skali od 0 do 100. Im wyższa wartość DR, tym wyższa jakość i siła profilu linków zwrotnych.

Jak obliczany jest domain rating?

Domain Rating obliczany jest na podstawie ilości i jakości linków prowadzących do danej strony. Kluczowe elementy wpływające na wartość DR to:
1. Liczba unikalnych domen linkujących do strony docelowej.
2. Wartość DR domen linkujących.
3. Liczba innych domen, do których linkują domeny linkujące.

Warto zauważyć, że Domain Rating nie bierze pod uwagę takich czynników jak ruch na stronie, wiek domeny czy popularność marki. Ponadto, wskaźnik DR nie uwzględnia SPAM-u w postaci sztucznie generowanych, niskiej jakości linków zwrotnych. W przeszłości niektórzy specjaliści SEO wykorzystywali te luki, aby sztucznie podwyższyć wartość DR, jednak Ahrefs wprowadził zmiany, które uniemożliwiają takie działania.

Jak sprawdzić domain rating?

Domain Rating to wskaźnik opracowany przez Ahrefs, który pozwala ocenić siłę profilu linków zwrotnych danej strony internetowej. Wartość DR pozwala zrozumieć, co to jest Domain Rating i jak wpływa na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania.

Różnica pomiędzy domain rating (DR) a domain authority (DA)

Nie powinno się porównywać obu wskaźników, tylko należy je jednocześnie wykorzystywać i rozumieć jak one działają.