Home > Słownik > Feature Snippet

Feature Snippet

Fatured Snippet – co to jest?

Czym są Featured Snippets? Są to polecane przez Google fragmenty z odpowiedzią na pytanie wpisywane w wyszukiwarkę przez użytkownika. Pojawiają się one najczęściej na samej górze w wynikach wyszukiwania Google. Jest to więc miejsce, w którym chce znaleźć się każda witryna.

Featured Snippets – jak działają?

Dzięki Featured Snippets użytkownik nie musi przechodzić na stronę, na której umieszczono daną treść, a widzi ją bezpośrednio w wyszukiwarce, co znacznie skraca czas poszukiwania informacji. Jeśli jednak temat zainteresuje go na tyle, że zechce go zgłębić, wystarczy, że kliknie link i przeniesie się do pełnego artykułu.

Featured Snippet Google – jak wygląda?

Featured Snippets wyróżnia format, ponieważ tekst jest umieszczony w widocznej ramce, a dodatkowo często wzbogaca go grafika. Przy tekście zawsze umiejscowiony jest link do strony.

featured snippets
Przykład polecanego fragmentu z odpowiedzią w wynikach Google

Dlaczego Featured Snippets są ważne dla SEO?

Featured Snippets są bardzo ważne z punktu widzenia SEO, ponieważ strony, które trafiają do nich, generują dużo większy ruch. Warto więc pamiętać, że celem FS jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące pytania użytkownika, a celem pozycjonerów jest znalezienie się w FS i zebranie ruchu, który stamtąd pochodzi.