Home > Słownik > Katalog stron

Katalog stron

Co to jest katalog stron www?

Jest to witryna internetowa, którą podzielono na kategorie tematyczne. Zawarte są w niej linki do innych stron internetowych wraz z opisem tego, co się na nich znajduje. Katalog stron www może być ogólny lub szczegółowy. Dziś nie są to zbyt popularne serwisy, ponieważ nagminnie tworzono je wyłącznie pod kątem SEO. Mimo to istnieje kilka miejsc tego typu w sieci, które od lat trzymają wysoki poziom.

Katalog stron www – wizytówka firmy

Obecnie katalogi to raczej wizytówki firm. Zazwyczaj znajduje się w nich nazwa firmy, opis (dłuższy lub krótszy zależnie od strony), dane kontaktowe oraz inne istotne informacje. Najczęściej każda strona ma swoją dedykowaną podstronę, z której można przekierować się na bezpośrednią witrynę danej firmy. Tego typu miejsca to czasami darmowe katalogi stron, a czasami płatne przestrzenie.

Jaki katalog stron wybrać?

Zastanawiasz się, jaki katalog stron wybrać? Pozyskiwanie klientów za pomocą katalogów i zwiększanie widoczności swojej strony w sieci może się udać, jeśli będziesz wybierać do tego serwisy, które uznawane są za wiarygodne – zarówno przez użytkowników, jak i algorytmy Google. Katalog musi więc mieć wysoki link juice, być wartościowy, dobrze dopracowany i odpowiadać na wszystkie potrzeby współczesnych odbiorców.

przykładowy katalog stron www
katalog stron wp.pl