Home > Słownik > Linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne

Co to jest linkowanie wewnętrzne?

To dodawanie na podstronie internatowej odnośnika (hiperłącza), który prowadzi do innej podstrony tego samego serwisu. Przekazuje on informację robotom Google, jaką ścieżką na stronie powinny podążać.

Linkowanie wewnętrzne SEO – czemu służy?

Linkowanie wewnętrzne jest niezwykle ważne z perspektywy SEO, ponieważ stanowi nawigację nie tylko dla użytkowników, ale też dla robotów wyszukiwarki. Dzięki temu wyznacza ścieżki optymalnego poruszania się po stronie.

Jak sprawdzić linkowanie wewnętrzne?

Linki wewnętrzne mogą występować w różnych formach. Mogą zostać zawarte w menu kategorii, w artykułach na blogu, w opisach kategorii lub podkategorii, a także we wszystkich drobnych elementach, takich jak boxy, pojawiające się gdzieś z boku, czy w stopce. Ważne jest jednak, aby architektura linkowania wewnętrznego była doskonale przemyślana i zgodna z algorytmami Google. Tylko wtedy będzie skuteczna.

linkowanie wewnętrzne z menu strony
Przykład linkowania wewnętrznego z menu strony

Site-wide link

Site-wide link są to linki w serwisach internetowych, blogach, forach, które znajdują się na każdej podstronie serwisu. Site-wide link najczęściej można zauważyć w sygnaturze / stopce serwisu.