Home > Słownik > Marketplace

Marketplace

Co to jest Marketplace?

Marketplace to witryna internetowa, w ramach której oferty sprzedażowe swoich produktów umieszczać mogą różni ogłoszeniodawcy. Tego typu strona może oferować produkty z jednej konkretnej branży lub udostępniać artykuły z różnych dziedzin. Na platformach marketplace następuje wymiana towarów między kupującymi a sprzedającymi.

Jak działa marketplace?

W odróżnieniu od typowego sklepu internetowego przestrzeni w marketplace nie trzeba tworzyć i prowadzić od podstaw. Wystarczy jedynie „wynająć” w jego obszarze miejsce na oferowane przez siebie przedmioty. Użytkownicy umieszczający produkty na sprzedaż nie muszą dbać o ogólne funkcjonowanie przestrzeni, prowadzenie strony i ponoszenie kosztów z nią związanych. To także mniejsze koszty operacyjne.

Platformy marketplace – co warto wiedzieć?

Trzeba pamiętać, że w ramach marketplace, potencjalny nabywca ma możliwość skorzystania także z ofert konkurencji. Aby uzyskać więc korzystny wynik sprzedażowy, często niezbędne jest obniżenie ceny produktu. W odróżnieniu od sklepu internetowego dany produkt znacznie trudniej jest tu wyróżnić na tle konkurencji w inny sposób niż właśnie atrakcyjna cena.