Home > Słownik > Meta tagi

Meta tagi

Czym są meta tagi?

To zbiór znaczników META języka HTML, które umieszczane są w kodzie strony w jej nagłówku. Służą do opisu zawartości witryny dla robotów wyszukiwarek, a także wskazują m.in. datę powstania czy kodowania strony, a także imię i nazwisko autora oraz jego adres mail.

Meta tagi html – jak działają?

Meta tagi mają wpływ na indeksację stron w wynikach wyszukiwania Google, dlatego są bardzo istotne z perspektywy działań SEO. Mają także znacznie, jeśli chodzi o wyszukiwania Google dla fraz kluczowych. Należy więc o nich pamiętać, podczas projektowania i wypełniania strony contentem.

Meta tagi przykłady

Istnieją różne meta tagi, które opisują coś innego. Najczęściej używane są: meta tag description, meta tag keyword oraz meta tag robots. Zwróć więc uwagę, czy są odpowiednio zaimplementowane na Twojej witrynie, jeśli zależy Ci na jej wysokich wynikach w Google. Jak dodać meta tagi? Wszystko zależy od tego, z jakiego CMS korzystasz. W WordPress jest to bardzo intuicyjne, ponieważ system wskazuje dokładnie miejsca, w których należy wpisać dany tag. Jeśli jednak nie masz o tym pojęcia, poproś o pomoc specjalistę.

przykład meta tagów w kodzie strony
Przykładowe meta tagi w kodzie strony