Home > Słownik > Mobile first indexing

Mobile first indexing

Co to jest mobile first index?

Mobile first index to strategia Google, która polega na tym, że głównym punktem odniesienia przy indeksowaniu strony jest mobilna wersja witryny. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób korzysta z wyszukiwarki głównie przez smartfona lub tablet, więc strony muszą być dostosowane do takiego wyświetlania.

Mobile first index – co to oznacza dla właścicieli stron?

Celem stworzenia koncepcji mobile first indexing było przede wszystkim dostosowanie się do potrzeb użytkowników. Jak wspomnieliśmy, większość osób korzysta obecnie z wyszukiwarki Google z poziomu urządzeń mobilnych, dlatego nic dziwnego, że liderowi wśród wyszukiwarek zależy na tym, aby byli oni zadowoleni z wyników. Czy to oznacza to, że strona może być przystosowana tylko pod mobile? Absolutnie nie. Musi też świetnie działać na komputerach.

Mobile first indexing SEO

Google mobile first indexing ma ogromne znacznie z perspektywy SEO, ponieważ na wysokich pozycjach znajdują się tylko te strony, które są świetnie dostosowane pod mobile. Dlatego też należy sprawić, aby witryna www działała jak najlepiej w tym względzie i stale monitorować, czy nic się nie zmieniło.