Home > Słownik > Newsletter

Newsletter

Co to jest newsletter?

Newsletter to forma elektronicznego biuletynu, który wysyłany jest do prenumeratorów za pomocą poczty elektronicznej. Zazwyczaj jest to połączenie tekstu i grafiki. Korespondencja ta ma charakter cykliczny. W zależności od nadawcy może być wysyłana codziennie lub raz na kilka tygodni.

Newsletter – jak zrobić?

Newsletter wysyłany jest tylko do zadeklarowanych użytkowników danego serwisu, którzy wyrazili chęć otrzymania takiego elektronicznego listu. Nie można wysyłać go do każdego, ponieważ jest to niezgodne z prawem. Zazwyczaj osoby zapisują się do newslettera przez stronę, ponieważ jest on obietnicą otrzymywania informacji o nowościach, ofertach specjalnych lub też po prostu przekazuje nową wiedzę bądź zawiadamia o pojawieniu się nowych materiałów, np. artykułów na blogu.

Newsletter – co to daje?

Newslettery to zazwyczaj krótka forma, która ma zachęcić do przejścia na stronę. Zdarza się jednak, że są one wykorzystywane w celu wysyłania długich, merytorycznych informacji, które przedstawiają jakiś temat holistycznie. Głównym celem newslettera jest podtrzymanie relacji z aktualnemu klientami oraz nawiązanie relacji z potencjalnymi klientami, którzy wyrazili zainteresowanie ofertą.