Home > Słownik > Noindex

Noindex

Noindex – co to znaczy?

To jedna z możliwych wartości nadawanych meta tagowi robots. Pozwala ona zablokować indeksację danej podstrony przez roboty wyszukiwarki. Jest to więc bardzo ważne pojęcie z perspektywy SEO.

Noindex – jak ustawić?

W praktyce więc dzięki tej formule robot wyszukiwarki analizuje zawartość strony, ale nie umieszcza jej w indeksie. Linki wychodzące na stronie, przy których zastosowano tag noindex, nadal jednak mają moc pozycjonującą, jeśli nie zostanie zastosowana odpowiednia formuła, którą umieszcza się w części head strony. Ten meta tag to: <meta name=”robots” content=”noindex”/>. Jeśli chcesz zapobiec indeksacji tylko przez roboty wyszukiwarki Google, musisz, zamiast „robots” wpisać „googlebot”.

Noindex, nofollow – po co używać tych wartości?

Po co używać wartości noindex robots txt? Najczęściej używa się jej wraz z komendą „nofollow”, aby roboty nie analizowały stron bezwartościowych, ze zduplikowanym contentem lub takich, które nic nie wnoszą do pozycjonowania, np. strony logowania. Jak usunąć tag noindex? Musisz zrobić to za pomocą CMS swojej strony internetowej.