Home > Słownik > Reklamy YouTube

Reklamy YouTube

Czym są reklamy YouTube?

Reklamy YouTube to jeden z rodzajów reklamy wideo typu TrueView, które wyświetlają się w serwisie YouTube i na witrynach partnerskich, należących do sieci Google. Ich udostępnianie jest możliwe dzięki platformie Google Ads.

Reklamy na Youtube – jak działają?

W przypadku reklam na YouTube typu true-view płatność za nie następuje tylko wtedy, gdy użytkownik obejrzy całą reklamę lub wejdzie w interakcję z jej elementami. Jest to więc korzystne zarówno dla systemu reklamowego Google Ads, jak i dla osoby wykupującej taką reklamę, ponieważ płaci za efekt.

Reklamy True View Discovery oraz In-Stream

Wyróżnia się dwa rodzaje reklam tego typu TrueView In-Stream oraz TrueView Discovery Reklamy TrueView in-Stream służą do promowania treści wideo przed filmami w YouTube lub w sieci reklamowej. Reklamę wyświetlaną przed filmem, w trakcie lub po jego obejrzeniu widz może pominąć po 5 sekundach. Reklamy TrueView Discovery z kolei to rodzaj, w którym komunikat emitowany jest na stronie głównej, w wynikach wyszukiwania, obok powiązanych filmów oraz jako nakładka odtwarzacza filmu. Reklama składa się z tekstu i miniatury obrazu zaczerpniętego z filmu. Płatność następuje, gdy użytkownik postanowi obejrzeć reklamę i kliknie miniaturę.