Home > Słownik > SWL

SWL

Co to jest SWL?

System Wymiany Linków to platforma, dzięki której można w szybki sposób pozyskać bardzo dużą liczbę linków dochodzących do danej strony. Dzieje się to dzięki umieszczaniu ich w sposób automatyczny na tysiącach podstron witryn wydawców, którzy są zrzeszeni w ramach danego systemu.

Własny system wymiany linków – kto wchodzi w skład?

W skład systemu SWL wchodzą najczęściej tzw. presell pages, czyli strony, które są tworzone w wyniku sztucznego mnożenia subdomen w ramach jednej domeny oraz umieszczania na nich bezwartościowych treści, w których znajdują się linki kierujące do stron. Teksty na takich witrynach są generowane automatycznie poprzez synonimizowanie.

System Wymiany Linków Stałych – czy warto go używać?

Content na tego typu witrynach jest bardzo słabej jakości. Często pojawiają się tam błędy językowe i merytoryczne. Nie rzadko też treści są pozbawione jakiekolwiek sensu. W przypadku stron uczestniczących w wymianie linków odnośniki SWL umieszczane nie są w treści artykułów, lecz w stopce lub w innym specjalnie wyselekcjonowanym miejscu w obrębie każdej podstrony całej witryny. Korzystanie z SWL jest ryzykowne, ponieważ uznawane jest za jedno z największych wykroczeń w wyszukiwarkach.

podlinkowanie poprzez system wymiany linków