Home > Słownik > Unikalność

Unikalność

Co to jest unikalność treści?

Unikalność tekstu oznacza, że treści znajdujące się na danej stronie są oryginalne i nie pojawiają się nigdzie indziej. Wprowadzenie tego terminu sprawiło, że właściciele stron internetowych tworzą swoje treści i nie korzystają z tych, które zostały napisane już wcześniej przez innego autora. W innym wypadku kopiowanie miałoby miejsce na dużą skalę.

Na czym polega unikalność tekstu online?

Unikalność tekstu online pozwala „wybić” się danej stronie internetowej lub produktowi, ponieważ Google „lubi”, gdy treści są oryginalne, a nie powielane w takiej samej formie przez różne źródła. Zawsze jednak istnieje pewne prawdopodobieństwo, że jakaś kwestia jest opisywana innymi słowami. Dlatego właśnie unikalność treści jest tak promowana. Oryginalne teksty kojarzą się zwykle z tym, że zostały stworzone przez eksperta z danej dziedziny i przekazują szerokie, bogate w wartościowe informacje treści. To z kolei zwraca uwagę odbiorców, którzy chętnie powracają na takie strony internetowe i polecają je znajomym. Gdy treści będą unikalne i przydatne, zwiększy się również szansa, że dany tekst będzie funkcjonował w różnych grupach i wśród konkretnych użytkowników, zwiększając tym samym jego zasięgi.

Jak sprawdzić unikalność tekstu?

Aby mieć całkowitą pewność co do unikalności tekstu, którego sami nie jesteśmy autorem, trzeba skorzystać z narzędzia wykrywającego plagiat. Są one dostępne online zarówno w płatnych, jak i bezpłatnych wersjach. Program antyplagiatowy wykryje fragmenty tekstu, które zostały zaczerpnięte z innej publikacji internetowej.