Home > Słownik > White Hat SEO

White Hat SEO

White Hat SEO – co to jest?

To działania z zakresu pozycjonowania (SEO), które są spójne z wytycznymi twórców wyszukiwarek internetowych. Głównym zadaniem stosowania White Hat SEO jest zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce Google. Działania te oprócz uzyskania jak najlepszej odpowiedzi na zadane pytanie, sprawiają także, że strona staje się atrakcyjniejsza dla trafiających tam osób.

Co obejmuje White Hat SEO?

Głównymi celami White Hat SEO jest również zadbanie o to aby strona była prosta w użyciu, optymalizacja kluczowych jej elementów, czy odpowiednie zaplanowanie linkowania wewnętrznego, które będzie łatwe do zrozumienia dla odbiorcy. Ponadto działania SEO White Hat mają za zadanie stworzenie łatwej do odbioru dla czytelnika formy publikacji treści, czy optymalizację stron pod kątem szybkości ładowania i lekkości zasobów.

Opozycja do WHS

Przeciwieństwem White Hat SEO jest Black Hat SEO, czyli inaczej spam, nadużywanie fraz kluczowych, ukryte treści lub SWL. Działanie Black Hat SEO może powodować wykluczenie strony z wyników wyszukiwania w przeglądarkach internetowych.