Home > Blog > Inne > Jak stworzyć kreacje, które przyciągają uwagę Klientów? 8 tipów na Black Friday

Jak stworzyć kreacje, które przyciągają uwagę Klientów? 8 tipów na Black Friday

Klarowne kompozycje, zachęcające przyciski CTA oraz wysoka jakość sprawią, że Twoja kampania będzie wyjątkowa. Dowiedz się jak wykorzystać testy A/B by optymalizować i dostosowywać reklamy do oczekiwań odbiorców!

1. Zastosuj przekonującą komunikację promocji

Podczas Black Friday kluczowym elementem jest jasne i przekonujące informowanie klientów o ofertach. Konkretne liczby takie jak np. „30% zniżki na wszystkie produkty” lub „Kup dwa, trzeci za darmo”, są niezwykle istotne.

Skup się na największej wartości oferty, podając, ile można zaoszczędzić lub które bestsellerowe produkty są objęte promocją.

2. Nawiąż graficznie do stylistyki Black Friday

Grafiki powinny być wyraziste. Stosuj intensywne kolory kojarzące się z Black Friday, takie jak czerń na kreacji. By wyróżnić promocję, jako akcentu możesz użyć np. krzykliwego fontu, który przyciągnie uwagę użytkownika do wyjątkowej oferty.

3. Zachowaj spójność ze swoją marką

Niezależnie od promocji nigdy nie zapominaj o identyfikacji wizualnej własnej marki. Wykorzystaj swój brandowy kolor jako akcent na kreacjach w motywie Black Friday.

Dzięki temu nie tylko dopasujesz grafiki do Black Friday, ale także zachowasz spójność wizualną, a Twoja marka będzie budowała rozpoznawalność.

4. Zadbaj o kompozycję kreacji

Skup się na prostych i czytelnych kompozycjach, unikając nadmiernego zatłoczenia grafiki informacjami. Rozmiarem podkreśl najważniejszy komunikat i pamiętaj o zachowaniu oddechu między elementami kreacji.

5. Wzmocnij efektywność przez CTA

Twoje banery reklamowe powinny zawierać zachęcające do działania przyciski Call to Action, takie jak „Kup teraz”, „Chcę skorzystać”, „Zamawiam!”, co jasno sugeruje odbiorcy pożądane działanie. CTA powinny być czytelne i wyróżniać się na tle grafiki, aby przyciągnąć uwagę.

6. Zwróć uwagę na jakość kreacji

Zadbaj o wysoką jakość grafik promocyjnych. Widoczna „pikseloza”, czy sztuczne rozciąganie obrazów, może wpływać negatywnie na odbiór Twojej marki i produktu.

7. Optymalizuj wagę dla prędkości ładowania

Upewnij się, że grafiki są zoptymalizowane wagowo pod kątem szybkiego ładowania strony internetowej, aby uniknąć frustracji klientów.

8. Testuj warianty grafik i monitoruj ich wyniki

Przeprowadzaj testy A/B, aby dowiedzieć się, które grafiki i komunikaty najlepiej przyciągają uwagę klientów. Oceniaj liczbę kliknięć, wyniki konwersji i inne metryki, aby najefektywniej dostosować reklamę graficzną do kampanii Black Friday.

Pamiętaj, że podczas Black Friday Klienci oczekują atrakcyjnych ofert i zniżek, dlatego jasna i przekonująca graficznie komunikacja jest niezwykle istotna.

Przygotowanie efektywnych banerów do promocji Black Friday wymaga uwzględnienia zarówno aspektów kreatywnych, jak i marketingowych. Warto zainwestować czas i środki w ich optymalizację, aby osiągnąć pozytywne wyniki promocyjne w sklepie internetowym.

Kamila Fabisiak

Kamila Fabisiak

Senior Graphic Designer

Z wykształcenia architektka, ukończyła kurs zawodowego full stack UX UI Designera oraz kurs UX w praktyce. Projektuje na potrzeby www – strony internetowe, landing page, makiety oraz interaktywne prototypy stron, zajmuje się przygotowaniem kreacji reklamowych statycznych oraz kreacji html5, kreacji na social media i do mailingów. Ma doświadczenie w przygotowywaniu identyfikacji wizualnej marek, logotypów, key visuali kampanii reklamowych czy wzorców prezentacji firmowych.