Home > Słownik > Meta description

Meta description

Co to jest meta description?

Meta description to opis zawartości danej strony. Zawiera tzw. meta tag z opisem witryny www dla wyszukiwarki. Stanowi on część kodu HTML, który umieszczony zostaje w nagłówku danej strony. Zadaniem tego typu unikalnego opisu jest zachęcenie użytkowników do odwiedzenia danej witryny. Dzięki niemu zwiększa się liczba odsłon strony oraz wskaźnik klikalności.

Jak stworzyć meta opis?

Najważniejszy dla tworzenia skutecznego Meta description jest dobór właściwych słów, zawierający również frazy kluczowe, co zazwyczaj nakłania odbiorców do wejścia na stronę. Meta description nie wpływa jednak w żaden sposób na poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania. W przypadku, gdy dana witryna nie ma tego typu opisu, Google generuje go sam poprzez umieszczenie fragmentu treści znajdującej się na stronie. Dzieje się tak również wtedy, gdy meta opis nie odpowiada ściśle na zapytanie umieszczone w wyszukiwarce.

Meta description – ile ma znaków?

Opis meta description powinien mieć długość osiągającą około 155 znaków maksymalnie w przypadku Google. W innych wyszukiwarkach preferowana długość może być inna. Długość meta opisu można sprawdzić np. w narzędziu Google SERP Simulator.