Home > Blog > Social Media > Facebook Canvas – na czym polega i kto powinien go wdrożyć? Nowy sposób reklamowania firm na Facebooku

Facebook Canvas – na czym polega i kto powinien go wdrożyć? Nowy sposób reklamowania firm na Facebooku

Canvas, czyli nowy format reklamowy Facebooka zadomowił się w Polsce. Reklamodawcy coraz chętniej wykorzystują ten typ reklamy w swoich kampaniach, pojawia się coraz więcej ciekawych realizacji. Wszystkim niewtajemniczonym przybliżamy format Facebook Canvas, odpowiadając na kilka kluczowych pytań.

Nowoczesna reklama na Facebooku – Canva

Facebook Canvas (potocznie „kanwa”) to pełnoekranowy format reklamy na FB dedykowany na urządzenia mobilne, możemy w nim korzystać min. z: wideo, zdjęć, tekstów czy nawet zestawów produktów!

Przy tworzeniu tego formatu możemy wykazać się bardzo dużą kreatywnością, ponieważ wszystko konfigurujemy wedle własnych upodobań. Możemy np.:

Facebook Canvas – jak to wygląda?

Tak wygląda ten format reklamowy wykorzystany do promocji podróży promem:

Facebook Canvas – przykład kreacji

źródło: facebook.com/business

A tak wygląda ten format reklamowy wykorzystanej do promocji Samsunga Galaxy S7 Edge:

Facebook Canvas – przykład Galaxy s7
Po uruchomieniu kanwa odpala się na pełnym ekranie, użytkownik nie będzie więc rozproszony powiadomieniami itd.
Facebook Canvas – przykład Galaxy s7
Elementy kanwy np. wideo można umieszczać pomiędzy grafikami, odpalają się one automatycznie z dźwiękiem.
Facebook Canvas – przykład Galaxy s7
Dzięki zastosowaniu formatu karuzelowego użytkownik może w łatwy sposób poznać wiele cech produktu.

Dla jakiej branży może to być skuteczna reklama na Facebooku?

Wszyscy reklamodawcy korzystający z reklam wideo, graficznych czy tekstowych, szczególnie branże fashion, FMCG, elektro, ale także sklepy internetowe.

Jak reklamować się na Facebooku? Jakie są zalety Canvas?

To bardzo interesujący i mający ogromne możliwości format reklamowy – interaktywnie pokazuje produkt klienta oraz zwiększa zainteresowanie nim wśród potencjalnych odbiorców.

Kampanie reklamowe oparte na kanwach mogą stać się wypadkową wszystkich typów reklam w jednym bardzo angażującym użytkownika formacie. Poprzez połączenie przekazu wideo, graficznego i np. produktów użytkownik może poświęcić nawet kilka minut na zapoznanie się z całą treścią dostępną w kanwie, a następnie przejść do sklepu.

Jak Facebook Canvas wpływa na branding?

Klient dzięki kanwie zyskuje głównie możliwość dłuższego angażowania odbiorcy wokół swojego produktu. Zaangażowanie odbiorców wokół produktu przełoży się na pewno na wzrost rozpoznawalności marki, a w przypadku sklepów także na sprzedaż produktów w online. Użycie kanwy w reklamie połączone z odpowiednim targetowaniem powiększy także bazę klientów. Dotarcie do nowych odbiorców zaowocuje polubieniami fanpage, czyli zwiększeniem liczby potencjalnych klientów.

Jak kanwa wpłynie na promowanie firmy na Facebooku?

Facebook prowadzi obecnie wielką ekspansję na urządzenia mobile. Jest to już drugi z kolei format (po Lead Ads) dedykowany najpierw tego typu urządzeniom. Widać tu wyraźny trend – koncentracja na reklamie mobile oraz zatrzymywaniu użytkowników jak najdłużej „na Facebooku”. Kanwa wyznacza także nowy trend od strony technicznej, być może teraz będziemy mieli możliwość częstszego testowania tak elastycznych w przygotowaniu formatów reklamowych.

Cube Group

Cube Group

Agencja digital

Tekst został przygotowany przez ekspertów z zespołu Cube Group, agencji digital, w której łączymy strategie digital marketingowe, SEM, SEO, social, content, performance, analitykę, kreację i technologię. Zespół Cube Group na co dzień pracuje dla takich marek jak m.in. mBank, Vectra, Credit Agricole, Innogy i więcej. Zgarniamy przy tym najważniejsze wyróżnienia branżowe (Effie, MIXX Awards, Golden Arrow, European Performance Marketing Awards, Performance Marketing Diamonds, Efekton Awards, Ekomersy i Aulery).