Home > Usługi > Marketplace

Według najnowszych raportów aż 33% polskich internautów zaczyna swoją ścieżkę zakupową od platform Marketplace, a 48% korzystających przy zakupie z Internetu kończy swój zakup na Allegro. Coraz bardziej popularna jest sprzedaż na Allegro i sprzedaż na Amazon. Obecność Twojej oferty na platformach sprzedażowych umożliwia dotarcie do milionów nowych klientów obecnych wyłącznie na Marketplace’ach ze względu na łatwość i szybkość zakupów, szeroki asortyment i programy lojalnościowe. Przeprowadzimy Cię przez procesy uruchamiania sprzedaży, pomożemy w formalnościach i kwestiach logistycznych. Zadbamy o rozwój Twojej marki i maksymalną rentowność biznesu na Marketplace’ach, wykorzystując wszystkie mechanizmy budujące świadomość, zaufanie do brandu i efektywnie zwiększające sprzedaż. Co ciekawe rośnie też sprzedaż na Ebay, sprzedaż na Shopee czy sprzedaż na Zalando.

Wykorzystajmy razem pełny potencjał platform Marketplace.
Info

Jak działamy, by Marketplace’y przynosiły Ci zyski?

W naszych działaniach wykorzystujemy frameworki

– to rozpisanie w punktach pracy, jaką mamy do wykonania, żeby osiągnąć Twój cel. Framework pozwala nam zadbać o Twój biznes. Wdrożenie lub rozwój sprzedaży na Marketplace’ach to działania interdyscyplinarne łączące kompetencje z zakresu contentu, SEO, SEM, analityki oraz znajomości mechanizmów i narzędzi oferowanych przez poszczególne platformy. Mamy te wszystkie kompetencje na pokładzie, dlatego zawsze masz pewność, że działania są realizowane terminowo i efektywnie zgodnie z ustaloną strategią.

Analityka

Analityka

Fundament efektywnych działań marketingowych – wdrożenie techologii i zbieranie danych

Retencja

Retencja

Działania nakierowane
na wzrost powracalności
użytkowników

Aktywacja

Aktywacja

Działania nakierowane
na wzrost zaangażowania
i konwersji

Przychody

Przychody

Optymalizacja
pod kątem
przychodów

Akwizycja

Działania ukierunkowane
na pozyskanie nowych
użytkowników

Zobacz jak możemy zbudować strategię dla Twojego biznesu

Co dla Ciebie zrobimy?

Audyt i analiza możliwości

Kompleksowo przenalizujemy Twoje dotychczasowe działania na platformach Marketplace i zaproponujemy kierunki rozwoju podczas wspólnego warsztatu strategicznego. Twoja oferta nie jest jeszcze obecna na żadnej z tych platform? Żaden problem! Zbadamy i przedstawimy jej potencjał na Allegro, Amazonie, eBay’u i innych krajowych i zagranicznych Marketplace’ach. Weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak skala i rozkład sprzedaży Twojej kategorii produktowej, sezonowość, trendy. Przeanalizujemy również działania, mocne i słabe strony konkurencji, zaproponujemy możliwości wyróżnienia się ze swoją ofertą. Wspólnie zastanowimy się również nad kwestiami logistycznymi i technologicznymi, aby móc efektywnie skalować i zwiększać Twoją sprzedaż na platformach Marketplace. Wszystkie te działania będą poparte danymi z najbardziej zaawansowanych systemów analitycznych takich jak TradeAnalytics, eBay Terapeak czy JungleScout. Dzięki temu podejmujemy decyzje w oparciu o twarde dane.

Strategia rozwoju


W oparciu o przeprowadzony audyt i analizę możliwości przygotujemy skrojoną idealnie pod Twoje potrzeby strategię rozwoju sprzedaży na Marketplace. Określimy w niej cele krótkoterminowe i długoterminowe, zakres działań i zdefiniujemy KPI, które będziemy stale monitorować. Wybierzemy krajowe i zagraniczne rynki Marketplace, które pomogą w rozwoju Twojej sprzedaży. Weźmiemy pod uwagę strukturę opłat i prowizji, aby osiągać jak największą i jak najszybszą rentowność prowadzonych działań. Przygotujemy optymalizacje Twoich procesów i systemów technologicznych, potrzebną do efektywnego rozwoju na danych platformach. Opracujemy elementy i mechanizmy promocyjne wyróżniające Twoje oferty wśród konkurencji.

Content i SEO

Każda platforma Marketplace charakteryzuje się innymi możliwościami i specyfikacjami dotyczącymi sposobu prezentacji produktów. Przygotujemy dla Ciebie treści produktowe dostosowane do wymagań danej platformy lub dostosujemy już istniejące, które posiadasz np. w swoim sklepie internetowym tak, aby spełniały te wymagania. Zajmiemy się opracowaniem taktyk dotyczących tworzenia treści, które efektywnie sprzedają na Marketplace’ach i doradzimy w zakresie fotografii produktowej i sposobach komunikacji graficznej. Bazując na danych z systemów analitycznych dostosujemy tytuły, opisy, cechy, parametry produktów do wymagań i zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi SEO danej platformy, aby zapewnić maksymalną widoczność Twojej oferty. Dzięki temu potencjalni Klienci z łatwością odnajdą właśnie Twój produkt.

Kampanie reklamowe


Jedną z najskuteczniejszych metod zyskania przewagi konkurencyjnej, szybkiego skalowania i zwiększania sprzedaży na Marketplace’ach są kampanie reklamowe prowadzone w modelu efektywnościowym. Dzięki strategicznie prowadzonym kampaniom mamy możliwość reklamowania produktów na każdym etapie ścieżki zakupowej Klienta. Doradzimy i wesprzemy Cię w procesie planowania, realizacji i optymalizacji kampanii reklamowych na Marketplace’ach. Opracujemy skuteczne taktyki tworzenia lejków sprzedażowych dla Twojej oferty. Synergicznie połączymy różne formy kampanii na każdym etapie lejka, aby pracowały na Twój jak najwyższy zwrot z inwestycji.

Optymalizacja

Zajmiemy się bieżącą optymalizacją działań na Marketplace’ach. Pomożemy w kwestiach technologicznych związanych z automatyzacją procesów sprzedażowych, aktualnością oferty i stanów magazynowych, doradzimy w wyborze modelów logistycznych. Dzięki holistycznemu spojrzeniu na Twój biznes i doświadczeniu w świecie digitalu będziemy stale poszukiwali kolejnych obszarów do optymalizacji w zakresie sprzedaży na platformach Marketplace.

Wsparcie

Zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie w codziennych kwestiach związanych ze sprzedażą na platformach Marketplace. Każda z nich różni się pod względem wymagań stawianych sprzedającym, zasad dotyczących sprzedaży i obsługi Klienta. Otrzymałeś informację o tymczasowej blokadzie konta, Twoja bestsellerowa oferta została usunięta lub dostałeś ostrzeżenie o naruszeniu regulaminu? Priorytetowo zajmiemy się stworzeniem i wdrożeniem planu naprawczego i przywróceniem Twojej sprzedaży. Mamy świadomość, że każda godzina nieobecności Twojej oferty w e-commerce to utracone przychody, dlatego codzienne wsparcie przy zapewnieniu stałej dostępności oferty jest kluczowe.

Sprzedaż na Marketplace – co oferujemy?

Wdrożenia sprzedaży na Marketplace’ach

w zakresie doboru rynku, modelu logistycznego, wsparcia z formalnościami, przygotowania technologii, przeszkolenia, wprowadzenia i promocji produktów na platformie.

Przygotowanie i realizacja strategii rozwoju sprzedaży

obejmującą wykorzystanie całego potencjału sprzedażowego i marketingowego danej platformy.

Budowę lejków zakupowych

wykorzystującą różne formaty reklam i mechanizmów promocyjnych na danej platformie.

Dostosowane treści produktowe

przygotowane zgodnie ze specyfikacjami i najlepszymi praktykami dotyczącymi skutecznej sprzedażowo prezentacji produktów.

Kompleksowy audyt

dotychczasowych działań na platformach Marketplace i konsulting strategiczny.

Optymalizacja sprzedaży

obejmująca pozycjonowanie produktów zgodnie z wymogami dotyczącymi SEO danej platformy, struktury kampanii reklamowych, działania w kontekście sezonowości i konkurencji.

Doskonale znamy specyfikę sprzedaży na platformach Marketplace
i wiemy jak zwiększyć Twoją sprzedaż

Jako agencja digital marketingowa łączymy wszystkie potrzebne kompetencje, aby holistycznie spojrzeć na potencjał Twojego biznesu na Marketplace’ach. Łączymy nasze działania, aby terminowo i efektywnie realizować strategię Twojego wzrostu na platformach sprzedażowych. Wykorzystaj nasze doświadczenie do generowania Twoich zysków.

Przeprowadzimy bezpłatną analizę potencjału Twojej oferty
na platformach Marketplace

Analiza potencjału sprzedażowego kategorii produktowej

Bazując na danych z profesjonalnych narzędzi analitycznych przedstawimy Ci potencjał danego rynku i możliwe do osiągnięcia wolumeny i wartość sprzedaży.

Analiza konkurencji

Przedstawimy mocne i słabe strony Twojej potencjalnej konkurencji. Znajdziemy szanse na wyróżnienie i wyższe pozycjonowanie Twojej oferty nad konkurencją.

Analiza formalności i logistyki związanych ze sprzedażą

Szczegółowo omówimy wszystkie kwestie formalne i logistyczne związane ze sprzedażą na danej platformie sprzedażowej.

Budowę strategicznych kanałów własnych marek

Analiza technologiczna

Zweryfikujemy Twoje obecne systemy do obsługi procesów sprzedaży e-commerce pod kątem rozwoju na Marketplace’ach. Doradzimy w kluczowych kwestiach dotyczących automatyzacji sprzedaży, synchronizacji stanów magazynowych, obsługi Klienta.

Case Studies


W 2020 roku europejskie platformy Marketplace odnotowały rekordowe wzrosty sprzedaży na poziomie +40% w stosunku do roku 2019.
Potencjał sprzedaży i konkurencja cały czas rosną, wykorzystaj to
wyprzedź konkurencję i uwolnij potencjał swojej oferty na Marketplace’ach!

case studies

Tyle w teorii, zobacz nasze case studies!